12.-15.3.2012 Wanderung v Polsku Tisk
Napsal uživatel mac   
Pondělí, 21 Říjen 2013 18:15

Comenius „Wanderung“ projekt

Základní umělecká škola Rýmařov v Polsku

 

Druhé setkání projektu ,, Wanderung“ se uskutečnilo od 12. do 15. března 2012  v polském Lezajsku. Stejně jako předešlé v Německu bylo velmi přínosné po všech stránkách pro učitele a také žáky (přijeli žáci z rumunského města Craiova). Velmi příjemné bylo setkání s kolegy z různých evropských zemí a vzájemná výměna zkušeností a dalších poznatků.

Polští kolegové měli pečlivě připravený bohatý program. Seznámili jsme se s prací v jejich škole, viděli jsme vybavení školy a také jsme se zúčastnili výuky některých předmětů – dějepis, německý a anglický jazyk, informatika atd. Část dopoledne jsme vždy trávili ve škole diskusí nad projektem.

Měli jsme možnost si prohlédnout město, muzea a další pamětihodnosti a zajímavosti. Celou delegaci přijal na radnici starosta města. Viděli jsme nejen Lezajsk, ale byli jsme i v nedalekém městě Lancut, kde jsme si prohlédli zámek a muzeum s jedinečnou sbírkou kočárů.

Náš pobyt završil celodenní výlet. Nejprve jsme navštívili bývalý koncentrační tábor v Osvětimi a dále jsme pokračovali do Krakowa, kde jsme měli krátkou prohlídku tohoto krásného města.

Věřím, že podobná setkání jsou významná a smysluplná. Máme možnost se setkat s kolegy a  poznávat systém školství v jednotlivých zemích, navázat pracovní a osobní kontakty, ale také poznat jednotlivé země – jejich kulturu, minulost i současnost.

 

Jana Sedláčková, Základní umělecká škola Rýmařov

Aktualizováno Pondělí, 21 Říjen 2013 18:22